Home > Naturalne terapie z Koenzymem Q10 > Koenzym Q10 a depresja

Koenzym Q10 a depresja

GD Star Rating
loading...

koenzym q10 a depresjaW trudnych sytuacjach życiowych, np. po stracie ukochanej osoby lub porażce w osiąganiu ważnego celu, nie jest dziwne, że czujemy się nieszczęśliwi i strapieni. Do czasu, aż ta sytuacja uczuciowa jest uwarunkowana doświadczeniem, nie warto się zamartwiać. Natomiast jeśli nie dajemy sobie z nimi rady sami, a problemy się namnażają, może dojść do niebezpieczeństwa. Objawy takie jak brak koncentracji, bezsenność, zobojętnienie, bezczynność, marazm a dodatkowo myśli samobójcze mogą wskazywać na zaawansowane problemy emocjonalne.

W depresji występują łagodniejsze odmiany, charakteryzujące się stanami lękowymi, zmiennością nastrojów. A jeszcze inne mogą występować okresowo np. przy dłuższym braku światła jesienią czy zimą. Aby wspomóc pracę komórek nerwowych, można wspomóc się dodatkowo koenzymem Q10.

Do sprawdzonych metod leczenia depresji należą:

  • leki przeciwdepresyjne,
  • psychoterapia,
  • elektrowstrząsy,
  • terapia światłem – fototerapia

Koenzym Q10 a poddenerwowanie:

  • Jest szczególnie ważny dla nerwów ze względu na przewożenie substancji za pomocą błon komórek nerwowych, by mogły dalej przekazywać bodźce nerwowe.
  • Odpowiednia dawka koenzymu Q10 sprzyja wzmocnieniu nerwów.
  • Co prawda Koenzym Q10 nie zatrzyma rozwoju Alzheimera, ale może chociaż częściowo zahamować postępujący proces rozpadu osobowości.
  • Nieznane są nadal przyczyny powodujące chorobę Parkinsona, wiadomo, że niacyna wraz z koenzymem Q10 mają korzystny wpływ przy leczeniu tej choroby.

koenzym q10 a depresjaCzasem zaburzenia psychiczne są tak ciężkie, że osoba chora jest zmuszona do przyjmowania środków antydepresyjnych. I w tym przypadku koenzym Q10 może obniżyć skutki uboczne, do których kwalifikuje się: obniżenie ciśnienia i zaburzenia rytmu serca.

Koenzym Q10 a depresja, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

    koenzym q10 extra,koenzym q10 dzienna dawka,koenzym q10 dzienna dawka na obnizenie cisnienia
Be Sociable, Share!
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.